• Zadzwoń: +48 62 739 60 80
  • Napisz do nas: sekretariat@piwek.com.pl
  • Godziny pracy: 7:00 do 15:00

NASZA HISTORIA

Upór w dążeniu do celu definiuję nasze dalsze losy, kreuje możliwości i prowadzi do sukcesu. Patrząc wstecz w życiu każdego z nas wiele chwil z perspektywy czasu wydaje się być scenariuszem filmu na który chętnie poszlibyśmy do kina. Założyciel firmy Krzysztof Piwek wspomina taką chwilę, którą była ostatnia niedziela poszukiwania pracy, przy ostatnim domostwie w niemieckiej wiosce, kiedy po kolejnej odmowie razem z bratem odchodził w stronę furtki, gdy nagle gospodarz zawołałby chwilę jednak poczekali. Taka chwila zapada w pamięć i pozwala ukierunkować dalszy bieg wydarzeń. Praca w winnicy u córki gospodarza  to tak naprawdę możliwość pozyskania pierwszych funduszy dzięki uporowi poszukiwań. Choć wydawać się może, że dana kwestia z założeniem firmy nie ma wiele wspólnego to jednak charakter, podejście i wytrwałość, które są umacniane doświadczeniem życiowym mają ogromny wpływ na to jak w późniejszych latach firma była i jest po dziś dzień prowadzona.


Ludzi nie definiuje sukces, definiuje ich droga do sukcesu.


Po powrocie do kraju rozpoczęto produkcję rur do wózków dziecięcych w przydomowym garażu. To właśnie w nim skonstruowana została maszyna do przeciągania blachy, a następnie padła pierwsza iskra przy spawaniu. Iskra, która rozpaliła ognisko rozwoju. Zakup wiertarek i gwinciarek był efektem propozycji wiercenia wózków do systemów liniowych i prowadnic oraz do maszyn sterowanych numerycznie. Każdy kolejny wywiercony otwór wpuszczał coraz więcej wiatru w żagle i pomimo fal i burz łódź nie tonęła. Jak sam Prezes twierdzi:


"Jestem taką osobą, która nie potrafi spać spokojnie"


co niesie ze sobą wiele pozytywów, choćby takich jak ręka na pulsie – zawsze!  Zakup frezarek oraz wynajęcie hali pod frezowanie to przysłowiowe "wyjście z garażu", jednak dopiero przełomem okazało się osadzenie produkcji w Rososzycy gdzie rozwinięto skrzydła, by unosić się coraz wyżej. Organizacja, która powstała korzysta z systemów zarządzania, z certyfikatów, innowacyjnych rozwiązań na miarę naszych czasów, której drugą stroną medalu jest rodzinne podejście jak za starych dobrych lat. Taki kontrast pozwala racjonalnie zarządzać, unikać przerostu formy nad treścią, działać według określonych ram jednocześnie pozostając elastycznym. Tradycja i nowoczesność to równowaga wszechobecna w firmie PIWEK Centrum Obróbki Numerycznej – firmie, której można zaufać.

 

Piwek Centrum Obróbki Numerycznej Sp. z o.o. Sp. k. jest firmą rodzinną funkcjonującą na rynku polskim jak i zagranicznym od ponad 23 lat. Świadczymy usługi w zakresie produkcji części maszyn i urządzeń. Połączenie nowoczesnego parku maszynowego i optymalnie dobranych technologii daje gwarancje najwyższej jakości produktów i usług zarówno w produkcji seryjnej jak i jednostkowej. Wieloletnie doświadczenie firmy oraz wykorzystane nowoczesne technologie sprawiają, że obróbka skrawaniem CNC metali i innych materiałów jest doskonałym wyborem nawet dla najbardziej wymagających klientów. Celem działalności jest świadczenie usług specjalistycznej obróbki mechanicznej wyrobów metalowych o takiej jakości, aby zasługiwały na uznanie odbiorców w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Współpracujemy między innymi z firmami z Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Danii, Austrii, Belgii, Finlandii, USA. Posiadamy certyfikat systemu zarządzania jakością zgodny z EN ISO 9001:2015. Stawiamy jakość swoich usług na najwyższym poziomie, a przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo i rozwój naszych pracowników, którzy są naszą największą inwestycją.

 

Historia firmy

1996

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w przydomowym garażu – produkcja ram do wózków dziecięcych

1997

Zmiana profilu działalności firmy - obróbka skrawaniem

1999

Wynajem hal produkcyjnych i zakup 13 frezarek konwencjonalnych

2000

Zakup pierwszej maszyny numerycznej Mazak VTC 20B

2002

Zakup nieruchomości w nowej lokalizacji

2004

System zarządzania jakością EN ISO 9001:2000

2005

Współpraca z pierwszym europejskim klientem oraz zakup pierwszej maszyny pomiarowej CMM

2007

Rozbudowa hali produkcyjnej

2010

Otwarcie się na rynki światowe

2014

Sponsor PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskieje

2015

Rozpoczęcie wdrożenia Ciągłego Doskonalenia

2016

20 lecie firmy oraz wdrożenie systemu MONITOR ERP

2017

Przekształcenie w spółkę komandytową

2018

Zmiana normy systemu zarządzania jakością EN ISO 9001:2015

2019

Rozbudowa hali produkcyjnej o dział technologiczny i laboratorium pomiarowe oraz zakup maszyny MAZAK VARIAXIS J-500/5X wraz ze zrobotyzowanym gniazdem REXIO

2021

Uzyskanie norm systemu zarządzania PN-EN ISO 14001:2015, PN-EN 15085-2:2021 CL1-CL3

2022

Rozbudowa infrastruktury – hala magazynowa i budynek biurowy, uzyskanie certyfikatów z zakresu spawalnictwa: PN-EN ISO 3834-2:2021, PN-EN 15085

 

 

90%

Doświadczenie

75%

Cele do osiągnięcia

99%

Precyzja

83%

Rozwój
Construction

POBIERZ FOLDER REKLAMOWY

 

PL ENG DE

 

demo

 

Piwek Centrum Obróbki Numerycznej Sp. z o.o. Sp. k. jest firmą rodzinną, która istnieje na rynku ponad 24 lata. W pierwszych latach działalności specjalizowała się w produkcji ram do wózków dziecięcych odnosząc na tym polu znaczące sukcesy. Przełomowym rokiem był rok 1997, w którym to został zmieniony główny profil działalności na obróbkę skrawaniem metali żelaznych i nieżelaznych. O szerokim zakresie naszej działalności świadczy różnorodność branży naszych klientów.

 

Godziny pracy biura

Pn-Pt
7:00 do 15:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte